O nas

Witam!!!

Jestem właścicielem firmy AlfaFun. Pomysł założenia firmy narodził się w 2013 roku. Praktycznie całe  życie użytkuję samochody marki Alfa Romeo, miałem wiele modeli takich jak 75, 155, wiele 164, 156, 147 a obecnie posiadam Alę 166 i Spidera.

Wszystkie swoje samochody zawsze sprowadzałem z Niemiec. W zeszłym roku postanowiłem założyć firmę i sprowadzać samochody na sprzedaż. Nie jest to moje główne źródło utrzymania, jednak sprowadzanie aut, daje możliwość przetestowania różnych modeli i wersji samochodów. Patrząc na dział :Samochody sprzedane” widać, że miałem do czynienia z wieloma modelami Alfy Romeo.

Alfy cenię nie tylko za design, ale również wykonanie i przede wszystkim silniki.  Uważam, że są to samochody bardzo niedoceniane na rynku motoryzacyjnym, a zarazem jedne z najpiękniejszych i zwracających uwagę na ulicy.

Co do silników, to uważam, że wśród użytkowników samochodów każdy znajdzie w Alfie coś dla siebie.

Silniki V6 Busso zarówno starsze 12 zaworowe jak i nowsze 24 zaworowe są świetnymi konstrukcjami, mają piękne brzmienie, kulturalną pracę i moc pozwalającą jeździć naprawdę dynamicznie.  Niestety serwis tych silników w Polsce to duży problem, nie są zbyt skomplikowane, ale ze względu na niewielkie ilości modeli z tymi silnikami na rynku, mało mechaników je zna. Dlatego swoje samochody praktycznie w 100% serwisuję sam. Z czasem zaopatrzyłem się w specjalistyczne narzędzia, m in. oryginale blokady do silników 2.5 i 3.0 V6 24V.

Obecnie pracuję nad Spiderem, chcę go wyposażyć w silnik 3.2, zakup oryginału niestety nie jest prosty, gdyż wyprodukowano ich tylko 537 sztuk.

Natomiast silniki z rodziny JTD to silniki bezawaryjne, ekonomiczne i takie, które naprawi praktycznie każdy mechanik. Nie wszyscy wiedzą, że właśnie Alfa Romeo i jej inżynierowie to prekursorzy systemu Common Rail, obecnie jednostki występujące np. w Alfie 159 montowane są również w Oplach. Są to jednostki bezproblemowe i bardzo długowieczne.

Często jestem na wrocławskich spotkaniach Alfaholików pod mostem Milenijnym. W zależności od wolnego czasu uczestniczę również w zlotach ogólnopolskich. Mój poprzedni Spider 3.0 V6 12V wygrał nagrodę na Zlocie we Wrocławiu na najlepsze brzmienie silnika.

Do kontaktu ze mną zachęcam nie tylko kupujących zainteresowanych samochodami oferowanymi przeze mnie na stronie, ale również ludzi którzy potrzebują jakiś informacji o Alfie, lub pomocy w naprawie lub rozwiązaniu jakiś problemów z samochodami tej marki.

Jeśli dysponuję wolnym czasem (ostatnio z tym trudno), pomagam również w oględzinach samochodów w okolicach Wrocławia.

 

Pozdrawiam


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg_replace() in /wp-content/themes/Auto-Premium/footer.php(1) : eval()'d code:1 Stack trace: #0 /wp-content/themes/Auto-Premium/footer.php(1): eval() #1 /wp-includes/template.php(688): require_once('/wp-content/the...') #2 /wp-includes/template.php(647): load_template('//wp-content/th...', true) #3 /wp-includes/general-template.php(76): locate_template(Array, true) #4 /wp-content/themes/Auto-Premium/page.php(50): get_footer() #5 /wp-includes/template-loader.php(74): include('/wp-content/the...') #6 /wp-blog-header.php(19): require_once('/wp-includes/te...') #7 /index.php(17): require('/wp-blog-header...') #8 {main} thrown in /wp-content/themes/Auto-Premium/footer.php(1) : eval()'d code on line 1